Przyjazd do Opolnicy

wpis w: Blog | 0

2013-05-29_Bardo_011Spędziliśmy trzy urocze dni w Bardzie Śląskim, a dokładnie we wsi Opolnica i zakochaliśmy się w tym pięknym krajobrazie.

Kontakt…

2013-05-31_Bardo_372Zadzwoniłam do Pawła i umówiliśmy się że w środę przyjedziemy to pomożemy mu sadzić drzewka na jego działce. Przyjechaliśmy i okazało się że znamy Pawła. Poznaliśmy też gospodarza domu, Mariusza, jego uroczą kózkę Kasię oraz wiernego psa Leona.

A jak przebiegły te urocze dni… z radością opisuje 🙂

2013-05-31_Bardo_345W środę posadziliśmy drzewka, plewiliśmy grządki i okrywaliśmy drzewa w sadzie skoszoną trawą. Pogoda nam dopisała, było ciepło i słonecznie. Wszystkich drzew nie posadziliśmy bo kurier nie przywiózł reszty.

Środa…

2013-05-30_Bardo_105Poszliśmy trochę zwiedzać rejony z Pawłem, weszliśmy na Górę Bardzką drogą krzyżową, odwiedziliśmy źródełko, podziwialiśmy widoki z obrywu pod krzyżem, doszliśmy do kaplicy górskiej i zaczęło padać. Droga powrotna była dość deszczowa 🙂 Wróciliśmy do domku i po drodze zaoferowaliśmy, że zostaniemy do piątku aby posadzić resztę drzewek.

Czwartek…

Paweł pojechał, a my z Mariuszem pojechaliśmy do sąsiadki Elwiry mieszkającej po drugiej stronie rzeki. Elwira razem z Wojtkiem planują postawić dom na bazie koła z dachem stożkowym. Wszystko zrobione w miarę z naturalnych rzeczy, np. piwnica zbudowana z kamienia, a ściany ze słomy i gliny. Bardzo ciekawy projekt i tak blisko nas realizowany.

Piątek…

2013-05-31_Bardo_329Był słoneczny, nawet bardzo. Przyjechał kurier i posadziliśmy drzewka. Tym razem sami, świetnie się bawiliśmy. Jak to mówią, “pierwsze drzewo posadzone” a nawet nie jedno.

Z całej wyprawy najciekawsze były Nasze wspólne rozmowy, okazało się, że mamy podobne poglądy. Ogólnie jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego co można wspólne zdziałać, wreszcie przechodzimy do praktyki. Dużo ludzi gada, a mało działa, albo chcą przyjść na gotowe.2013-05-30_Bardo_224

Jesteśmy zainteresowani, możliwością osiedlenia się na stałe i stworzenia samowystarczalnej, różnorodnej, nowoczesnej, współpracującej ekoosady i może właśnie znaleźliśmy odpowiednie miejsce…ale okaże się to na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.