Ekoosada Bardo – samowystarczalne, świadome i harmonijne współistnienie z przyrodą

wpis w: Blog | 0

2013-05-31_Bardo_333Ekoosada Bardo jest młodą inicjatywą zapoczątkowaną w 2012 r. Obecnie jest to nieformalny związek sąsiadujących ze sobą siedlisk rodzinnych. Nie ma tu lidera ani odgórnej koordynacji więc wskazana jest zaradność i odpowiedzialność. Każdy organizuje tu swoją przestrzeń w ścisłym związku z przyrodą i z uwzględnieniem samowystarczalności, która jest głównym profilem tej osady. Tworzymy zgodnie z osobistymi talentami i preferencjami przy doraźnej pomocy wzajemnej.

Założycielami ekoosady: Jacek, Eliza i Paweł. Grupą osób, którym nie podobają się obecne standardy cywilizacyjne, dla których ważna jest idea doskonalenia się, głębokie poszanowania przyrody i życia oraz aktywne działanie twórcze.

Zawiązali bliską współprace z sąsiednim gospodarstwem Mariusza, u którego można przenocować. Są wegetarianami i prowadzą zdrowy styl życia.  Bliskie są im idee zawarte w publikacjach typu: “Zmieniając kurs na życie”, “Anastazja”, “Rewolucja źdźbła słomy”, “Alchemia Taoizmu”, wykłady Matak Chia, Osho, J.Krishnamurti.

Ekoosada obecnie dysponuje sporym, 14 ha obszarem, położonym na płaskowyżu w Kotlinie Kłodzkiej w sąsiedztwie czystej rzeki, lasów i gór.
Jak dołączyć do projektu:  www. bardo.ekoosada.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.