Prace na Pawła ziemi cz. 1 Studnia i sławojka

wpis w: Blog | 0

Pawła domPrace na Pawła ziemi zaczęły się już w lipcu tego roku. Najpierw przyjechała czeska firma i wywierciła studnie na głębokości 30m. Zaskoczył Nas otwór, ponieważ nie był taki duży jak te stare studnie okładane kamieniami. Teraz technologia poszła o krok do przodu i wystarczy nie wielkiej średnicy dziura aby pobierać wodę.

Pawła domPierwszym obiektem budowlanym jakie trzeba było wykonać, to sławojka tzw. wychodek. Potrzebny aby ekipy pracujące mogły skorzystać na miejscu z toalety, a nie latać do drugiego gospodarstwa tysiąc metrów. Zatem zaczęło się pierwsze przybijanie desek i tworzenie szkieletu, który na ziemi Pawła będzie można ze sobą połączyć. Kiedy już skończyli to pojechaliśmy na ziemie Pawła i tam zaczęły się ciężkie prace.

Pawła domChłopaki mieli za zadanie wykopać do wysokości 1,5m dziurę wokół studni aby włożyć betonowe pierścienie. Kopanie nie było lekkie, kiedy robiło się coraz głębiej to dwie osoby nie mieściły się i trudno było łopatą dalej kopać. Piotrek z Romkiem na przemian wymieniali się pracą, dzięki czemu każdy z nich mógł odpocząć. Kiedy skończyli kopać, Piotrek z Pawłem przytaszczyli 3 duże i ciężkie kręgi betonowe. Potem zabrali się za kopanie dołu pod sławojkę i wreszcie za jej skręcenie w jedną całość. Pawła dom

Pawła domKilka dni później Romek w upalny dzionek ją pomalował, a pod koniec dnia taki sam kolor przybrał jakim malował. Ponieważ działo się to w samo południe, rozgrzane słońce tak go opaliło że calutki się zarumienił.

Takiego buraczka chyba jeszcze nie widziałam 🙂

Pawła dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.