Sadzenie świerków

Po ustaleniach z Sadzenie świerków 2013Pawłem i Jackiem co do działki, którą byśmy w przyszłości zakupili, postanowiliśmy zasadzić jakieś drzewa, wzdłuż granicy działki. Jak wiadomo, drzewa rosną długo, więc najlepiej zacząć od nich.

Tak też się pozytywnie złożyło, że nawiązaliśmy kontakt z Włodzimierzem ze szkółki leśnej, który zaoferował nam z około 200 sadzonek świerków. Drzewka były, zastanawialiśmy się jeszcze nad ogrodzeniem całej działki, jednak ostatecznie postanowiliśmy zasadzić bez budowania ogrodzenia. Jest to o tyle ryzykowne, jako że sarny mogą zimą nam te drzewka oskubać.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Jednak zaryzykowaliśmy. Spryskaliśmy drzewka efektywnymi mikroorganizmami i czekaliśmy na dogodny dzień. Przedtem jeszcze wyznaczyliśmy odległości, korzystając z geoportalu, aby wiedzieć, gdzie dokładnie są granice naszej działki, do wyznaczenia ich sznurkiem. Tak wiec pewnego dnia, uzbrojeni w młot, paliki, sznurek, nożyczki, kartkę z odległościami, miarkę, Sadzenie Świerków 2014-10-06_4udaliśmy się na pole. Najpierw wyznaczyliśmy załamania i narożniki granicy działki, wbijając tam paliki, po czym połączyliśmy je sznurkiem. Musieliśmy jeszcze odliczyć i pozostawić pewną część na bramę wjazdową na teren działki. I tak na “sznurowaniu” zeszło nam aż do zmierzchu, ale dzięki temu dokładnie wiedzieliśmy po jakiej linii idzie granica działki.

Do samego sadzenia drzewek zabraliśmy się na dzień naKONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAstępny. Drzewka musieliśmy zasadzić ze znacznym odstępem od granicy, bo jak wiadomo, w przyszłości, gdy urosną będą potrzebowały więcej miejsca. Tak więc wytyczyliśmy drugą linię sznurkiem, wyznaczającą linię sadzenia, w odległości trzech metrów od granicy działki. Drzewka sadziliśmy z odstępem długości szpadla, czyli około 1.5 metra. Każde miejsce sadzenia było jeszcze spryskiwane efektywnymi mikroorganizmami. I tak na jeszcze kolejny dzień, plan sadzenia został zrealizowany.świerki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.