Prace w Ogródku – sadzenie rośliniek

porządki w ogrodzie 2014-04-11_02Witajcie, przed nami kolejny etap prac w naszym mały ogródku. Po przekopaniu porządnie ziemi, nawożeniu kozim obornikiem, zaplanowaniu przestrzeni i przeszczepieniu trawy, czas najwyższy na sadzenie nasion. Ogródek podzielony jest na część warzywną, ziołową i polną jeśli chodzi o rodzaj roślin. Powstanie również kawałek rekreacyjny, czyli drewniany okrągły stół z pniami, służącymi jako siedzenie. Mamy w planach huśtawkę albo jakieś wygodne leżaki, aby w cieniu sobie drzemać.

Pierwszymi pracami było rozplanowanie gdzie co ma być, ponieważ porządki w ogrodzie 2014-04-11_03słońce na naszym ogródku świeci różnie o różnych porach, a część drzew zasłania te piękne promienie, to trzeba było dobrze pomyśleć. Z rana słońce oświetla cały ogródek, zatem każda roślinka ma możliwość zaczerpnąć trochę energii życiowej. Potem przechodzi bardziej w stronę domu i ta część, która jest przy betonowym płocie sąsiada jest zacieniona. Tam postanowiłam zasadzić ziemniaki i pomiędzy nimi dynię. W tej samej lini rośnie dalej, dziki bez i jest miejsce na leżaczek. Ziemniaki miałam od Pawła i część ze sklepu, zobaczymy co nam wyrośnie. Natomiast nasion dyni to mam aż za dużo, więc starczy mi na lata jeśli przeżyją tyle czasu. Dostałam je od naszej rolniczej rodzinki, Pani Małgosia która raczyła Nas dyniami w dużych ilościach. Zatem jedno i drugie posadzone.

porządki w ogrodzie 2014-04-11_05Na ogródku mam jeszcze sznurek na ubrania, dlatego trzeba było postawić pod nim karton, aby wiadomo było którędy chodzić. W szklarni, posadzone czerwone małe papryczki, zobaczymy jak się przyjmą.  Chłopaki lubią ostrości więc będzie ich dużo.

porządki w ogrodzie 2014-04-11_04Dostałam bardzo dużo doniczek od znajomych, przyjaciół i różnych ludzi, więc trzeba było tym oporządzić i jakoś rozplanować, aby wszystkie się przydały. Wielkie i ciężkie donice  wykorzystałam do ziół, a tam gdzie jakieś drobniejsze roślinki to do plastikowych. Zapełniałam je ziemią z ogródka, więc co jakiś czas musiałam rozgrabić dziury jakie powstawały. Na szczęście było tam wzniesienie i dzięki temu wyrównałam na płasko.

W drugiej części ogródku jak się w chodzi, to wzdłuż porządki w ogrodzie 2014-04-11_07ścieżki są już doniczki z ziołami, a w środku ułożyłam w tzw. ślimaka od najmniejszej do największej doniczki z różnymi zasianymi roślinkami. Przytwierdziłam do nich patyczki z karteczkami, aby później wiedzieć co urośnie. Dzień był pracowity i niesamowity. W późniejszych postach będę pokazywać prace i zmiany jakie nastąpiły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.