Harmonia Kosmosu 2014

XIIHK2014 Jak co roku Janusz Zagórski zorganizował wraz z sympatykami Niezależnej Telewizji zlot wolnych ludzi nazywany “Harmonią Kosmosu”. Był to już dwunasty zlot, który odbył się w dniach 19-22 czerwca 2014 roku w Sulistrowiczkach pod masywem Ślęży. Dla tych, którzy jeszcze nigdy o harmonii nie słyszeli, kilka słów wstępu. Zlot wolnych ludzi, czyli ludzi otwartych na wszelką wiedzę, szukających prawdy, nieprzeciętnie uduchowionych, czujących sercem, chcących zmian i poprawy sytuacji na naszej planecie, pro-ekologicznych, dążących do harmonii z całych światem i kosmosem. Zlot odbywa się pod gołym niebem, na łonie przyrody, przybyli uczestnicy mają do dyspozycji pole namiotowe, jak i możliwość wynajęcia domku letniskowego.

W tym roku chyba po praz pierwszy, zlot został rozszerzony o dodatkowy dzień i rozpoczął się w czwartek, wtedy też przybyliśmy w okolicach godziny piętnastej – godziny oficjalnego Harmonia Kosmosu 2014 2014-07-15_02rozpoczęcia imprezy. Nie był to nasz pierwszy raz na zlocie, byliśmy już na kilku poprzednich edycjach, więc wiedzieliśmy czego mniej więcej można się spodziewać i nie zawiedliśmy się. Przybyło kilka set ludzi z całej Polski, wielu też już stałych bywalców, także była okazja do odświeżenia znajomości z niesamowitymi ludźmi.

Cały zlot obfitował w wiele ciekawych wykładów na temat zdrowia, medycyny alternatywnej, rozwoju świadomości, słowiańszczyzny, niebezpieczeństw transhumanizm, alternatywnych edukacji jak szkoły bezpośrednie czy waldorfskie, lokalne waluty, systemy barterowe. Mnóstwo tych tematów było, dla chętnych odsyłam do całego planu zlotu. Wykłady przeplatane były takHarmonia Kosmosu 2014 2014-07-15_04że wieloma koncertami, między innymi gongi i misy tybetańskie, znakomity koncert muzyki Irlandzkiej w wykonaniu Jadwigi grającej na harfa w asyście gitary i skrzypiec oraz równie ciekawy śpiew alikwotowy, w wykonaniu Michała.

Harmonia Kosmosu 2014 2014-07-15_03Ale taki zlot to nie tylko wykłady, równie ciekawe, jak nie ciekawsze rzeczy działy się poza kulisami, czyli rozmowy i poznawanie nowych niesamowitych ludzi. Można było zaopatrzyć się w ekologiczne produkty z Wagnerówki, czy z fundacji Leśny Gród w Milówce, napić się wody z czarnego krzemienia, czy wody antyoksydacyjnej z generatora od Piotrka. Była też platforma wibracyjna Schumanna, gdzie można było poddać się specjalistycznym masażom. Alex Polański z kolei przyszedł ze swoim urządzeniem kirlianowskim do badania aury – o co chodzi można zobaczyć na porozmawiajmy.tv. Był też kącik słowiańszczyzny z kwartalikami Słowianić oraz Mitologią Słowian Czesława Białczyńskiego, wydawnictwa Slovianskie Slovo, których poznaliśmy już wcześniej w Stefanowie.

Poznaliśmy też sporo ludzi, którzy też chcą tworzyć ekoosady, wspólnoty, siedliska rodowe i już cztery osoby nas odwiedziły, a kolejni zapowiadają przybycie 🙂

Z ciekawostek, z tego co wiem jeszcze przed samą harmonią, wielu ludzi wizualizacją oczyszczało niebo z chmur i Harmonia Kosmosu 2014 2014-07-15_01przez część czwartkowego dnia utrzymywało się ciekawe zjawisko. Otóż dokładnie nad naszymi głowami było czyste, bezchmurne niebo, otoczone z jednej strony gęstymi chmurami z drugiej strony wręcz ciemnymi chmurami frontu burzowego, który jednak nas nie dosięgnął. Jak to mniej więcej wyglądało można zobaczyć tutaj. Podobna sytuacja powtórzyła się w piątek, gdzie nadeszły spore chmury i zaczął lekko padać deszcz. Tym razem Janusz poprosił wszystkich zebranych o zrobienie wizualizacji słonecznego nieba i po jakiś 5Harmonia Kosmosu 2014 2014-07-15_05 minutach ogrzewały nas promienie słońca. Ja sam z wizualizowałem sobie, jak od nas wszystkich wychodzi słup energii aż do samego nieba, przez który nie mogą przedrzeć się chmury 🙂

Harmonia zakończyła się ogniskiem, oraz dnia następnego wejściem na Ślężę.

Zapewne też, już niebawem, większość wykładów ze zlotu będzie można obejrzeć na kanale Niezależnej Telewizji tutaj, do czego zachęcamy.

Źródło: Harmonia Kosmosu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.