Nasza nowa zajawka “Okrągłe Miasteczko”

wspólne budowanie19Przychodzi czas zimowych pieleszy i rozmyśleń nad istotą rzeczy. A co to znaczy? Po prostu zastanawiamy się co w naszych głowach jeszcze siedzi i chce się szybko zrealizować. Kopuły to architektura, która nam się bardzo podoba i postanowiliśmyzając się tym tematem. Poszerzyć swoją i waszą wiedzę, oraz znaleźć ludzi, których taka architektura też fascynuje. Z taką grupką można by postawić całe osiedle, osadę, wioskę lub miasteczko okrągłych domów. A co najważniejsze w każdej technologi, ponieważ chcemy sobie dać wolność w doborze materiałów, aby każdy spełnił swoją potrzebę i wybudował się w taki sposób jaki sobie tylko wymarzył. Nie nam jest oceniać i komentować, czy zdrowe czy ekologiczne, czy dobre czy złe, naszą rolą jest wspierać i pomagać w rozwiązywaniu powstałych problemów. Jak i cieszyć się ze wspólnych sukcesów.freedom-307791_1280
Zatem Panie i Panowie, zapraszam serdecznie Was do zapoznania się z tym temat. W tym celu powstała strona, która zawiera w sobie wiele informacji, a którą wciąż wzbogacamy o kolejne. Jesteśmy ciekawi waszego zdania, pomysłu czy rady, gdyż jest to dla nas zabawa.

A jeśli się bawić to tylko razem 😀

Jaki jest cel projektu:

„Nigdy nie zmienisz stanu rzeczy poprzez zwalczanie istniejącej rzeczywistości. Aby coś zmienić zbuduj lepszy model, który sprawi, że istniejący będzie przestarzały.”

R. Buckminster Fuller

Celem jest życie w sprzyjającym środowisku pozytywnie nastawionych ludzi, patrzących holistycznie na rozwój człowieka. Chodzi o zapewnienie zdrowych warunków we wszystkich aspektach życia fizycznego, psychicznego i społecznego, takich jak otwartość na wzajemne uczenie się rozwiązywania problemów, doświadczania bliskości, zrozumienia jedności w różnorodności. OM może być przykładem dla innych jak reaktywować lokalną samoorganizację i budować szczęśliwe społeczności, których potrzeby są spełniane tj. ożywienie środowiska, czyli żywe powietrze, woda, ziemia i jedzenie, oraz żywi ludzie i zwierzęta.

Miejscem dla ludzi, chcących mieszkać w domach kopułowych. Kształt miasteczka ma ogromny wpływ na relacje między ludzkie, tworząc harmonijne przestrzenie dla rozwijania i podnoszenia umiejętności współpracy, kreowania i wizualizowania przedsięwzięć dla dobra wspólnego. Jak siedząc przy okrągłym stole, tak samo mieszkając w okrągłym miasteczku, każdy jest równy i ważny oraz aktywnie udziela się w tworzeniu tego miejsca. Taki świat budujemy, obfitości i dostatku, miłości i zabawy, wspólnym doświadczaniu życia, czyli stwarzaniu przestrzeni umożliwiającej łączenie się ludzi. Tego brakuje w dzisiejszym świecie, obecnie dzielimy się, rywalizujemy i świadomie niszczymy, dla złudnej nagrody jaką jest „święty spokój”, czyli samotność. To wyobcowanie pożera człowieka od środka, choruje i pełno gniewu w nim, oraz cierpienia i żalu o niespełnione marzenia. Gdy bycie z drugim człowiekiem w bliskiej relacji, staje się jego motorem do realizacji własnych marzeń.

OM oczyszcza ze starych schematów i pomaga w odnalezieniu tych w których się najlepiej razem czujemy. Okrągłe kształty są powrotem do natury, której jesteśmy ważnym elementem. W takim otoczeniu jest szansa na poznanie siebie od nowa w przyjaznej i wspierającej grupie. OM będzie wypełnione ludźmi, którzy uwielbiają rozmawiać, poznawać i poszukiwać różnych rozwiązań. Są otwarci na zmiany i nie zamykają się przed nowym, za drzwiami strachu. OM miejsce rodzinnego domu, zdrowego jedzenia, kreatywnych nauczycieli, współpracujących, wesołych dzieci, życzliwych sąsiadów i prawdziwych przyjaciół. Gdzie ludzie razem decydują i działają, pielęgnują i kochają, bawią i śmieją się, a wszystko to robią bo lubią. OM będzie motorem życia ludzi w nim mieszkających ale także organem które wprawi w ruch i wypełni życiem okoliczne wsie, ponieważ każdy chce czuć się potrzebny i kochany.

Okrągłe Miasteczko 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.