Crowdfundingowy sukces

Jak zapewne już wiecie, akcja Pawła na Polak potrafi zakończyła się sukcesem. Wielkie dzię-kuu-jee-myy! dla wszystkich wspierających finansowo jak i zasobowo tę kampanię.

Zakończył się pierwszy, jesienny etap. Dzięki wam Paweł będzie mógł zakupić drewno i na wiosnę rozpocząć prace nad szkieletem domu. Mamy nadzieję, że ta crowdfundingowa zbiórka jest też sporą dawką lekcji na przyszłość, jako że nie poszło tak gładko jak np. w przypadku innego projektu, który uzbierał 93 tyś w pierwszy dzień akcji! W naszym przypadku można powiedzieć, nastąpił spory ruch 3 dni przed końcem. Oczywiście lepiej późno niż w cale, jednak należy sobie zadać pytanie dlaczego tak się stało? Czy po prostu tak działa “tłum”, czy to specyfika społeczności “ekoosadowej” / “biobudowniczej”, a może podkopane zaufanie z powodu pożaru?
Na pewno nagrody na początek nie były dobrze dobrane, wiele ciekawszych zostało zaoferowanych pod koniec kampanii. Także zapewne sporo zasługi w niesamowitym finiszu przyniosła fundacja COHABITAT i jej poinformowanie, o projekcie Pawła, w mediach społecznościowych. Także w ostaniach dniach akcji, projekt Pawła znalazł się na głównej na PolakPotrafi, co zapewne przyczyniło się do lepszej widoczności i łatwiejszego odnalezienia projektu.

W każdym bądź razie jest sporo doświadczenia, które za pewne zostanie wzięte pod uwagę w drugiej turze. Teraz przed nami ciąg dalszy prac, budowania zaufania dla wspierającej społeczności, wywiązanie się z realizacji projektu, otwartości ekoosady Bardo na społeczność, no i dostarczenia wam nagród 🙂

Jeszcze raz dziękujemy z całego serca, dzięki wam ekoosada dostaje drugie życie 🙂

Zainteresowanych odbudową zapraszamy także na facebookowago fanpage’a.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.