Konwent Wiedzy Alternatywnej – projekt Okrągłego Miasteczka

wpis w: Blog | 0

Zostaliśmy zaproszeni na Konwent Wiedzy Alternatywnej przez Tomasza Grube i  Barbarę Pączkowską w Gdańsku. Konwent Wiedzy Alternatywnej jest imprezą edukacyjno-rozrywkowo-integracyjną. Zaprasza na to niecodzienne wydarzenie każdego, kto chce się dowiedzieć więcej, podzielić się swoim zdaniem, spędzić miło i ciekawie czas lub po prostu zintegrować się z osobami o podobnych poglądach i zainteresowaniach.logo7Celem tego Konwentu jest wspólne spotkanie oraz dzielenie się swoją wiedzą, przemyśleniami i doświadczeniami w takich dziedzinach jak:

  • Zdrowie oraz holistyczne podejście do człowieka (odżywianie, medycyna naturalna, szczepionki, ekologia, enteogeny)
  • Nauka i duchowość (święta geometria, fizyka kwantowa, magnetyzm wibracyjny)
  • Umysł i natura rzeczywistości
  • Historia ludzkości i planety (zakazana archeologia, ewolucja)
  • Doświadczenia “paranormalne” (NDE, OOBE, UFO, LD)
  • Mechanizmy systemu (ekonomia, NWO, manipulacja)
  • Niezwykłe wynalazki i samowystarczalne technologie
  • Praktyki rozwoju osobistego (Świadomość ciała w tańcu, zajęcia Jogi, medytacja, afirmacja)

Dziękujemy za zaproszenie organizatorom, było nam niezmiernie miło uczestniczyć w tak wspaniałym wydarzeniu, spotykając tylu wspaniałych ludzi i ciekawych prezentacji.

Nasza ekipa składała się z 5 osób, ja z Piotrkiem, Romek, Patrycja oraz Tomek. Było wesoło i ciekawie, gdyż nasze przygody nie skończyły się tylko na prezentacji.

Nasze wystąpienie było zaplanowane na sobotę o godzinie 20:00 w głównej sali. Jednak było aż tak dużo ludzi, dużo pytań, że większość prezentacji przedłużyła się znacząco. Kiedy przyjechaliśmy przed wyznaczoną dla Nas godziną, okazało się że teraz będzie prezentacja Jakuba Babickiego pod tytułem: “Rośliny antynowotworowe i fitoterapia chorób nowotworowych”. Zatem braliśmy udział w jego prezentacji o roślinkach. Bardzo sympatyczna osoba, z ogromną wiedzą etnobotaniczną. Widać było w tym ogromną pasję oraz zamiłowanie to świata roślin. Ciekawie przedstawiał temat, nawet czytając długie łacińskie nazwy robił to w sposób zabawny. Jego prezentacja również się przedłużyła a robiło się dość późno, bo oprócz Nas były jeszcze dwie prezentacje.

Wtedy Tomasz Gruba, organizator, rozdzielił wszystkie wystąpienia po dostępnych salach aby skończyło to się jeszcze przed północą. To nie był dla Nas korzystny ruch, gdyż wtedy ludzie mieli do wybory 3 prezentacje, dlatego frekwencja była nie duża. My dostaliśmy małą salę i początki były słabe. Gdyż na sali pojawiło się kilka osób, co Nas trochę zasmuciło. Jednak podczas omawiania prezentacji powoli schodzili się ludzie i nagle sala się zapełniła. KWA_9Dla Nas była to pierwsza lekcja przezwyciężenia zwątpienia i szybkiego ogarnięcia się aby zrealizować plan, z którym tam przyjechaliśmy. Po tym doświadczeniu wiemy, że nawet jakby była jedna osoba na sali, to tylko Nas to wzmocni. W trakcie prezentacji jak i po niej było dużo pytań  z różnych dziedzin życia. Każdy z Nas odpowiedział na tyle ile czuł, a z racji tego, że byliśmy tam dużą 5 osobowa ekipą, to każdy mógł się wygadać. KWA_10Po prezentacji nasze rozmowy jeszcze trwały długo, rozmawialiśmy już o etapach w życiu jakie kto przeszedł aby znaleźć się w tym miejscu. Fajnie jak w takim miejscu odkrywamy jak dużo Nas łączy i jest to niesamowite. Piotr załatwił nam kolejną prezentację w niedzielę, na większej sali i z większą frekwencją. Było super!

Nasz dzionek się nie kończy jeszcze, gdyż na Konwencie spotkaliśmy naszą znajomą Kasię, która mieszka w Gdańsku i która przenocowała Nas do następnego dnia. Po prezentacji poszliśmy po nią, była na koncertach mis i gongów tybetańskich, właśnie skończył się jeden koncert i ludzie szykowali się na kolejny. Postanowiliśmy, że zostaniemy i się trochę zrelaksujemy po całym dzionku. Każdy wziął maty i poszliśmy na Koncert z dużym gongiem Miłości i Pokoju Roberta Usewicza pt. “W Przestrzeni Serca”.IMG_20150208_004347Tam człowiek się rozmarzył i wtopił w niesamowite wibracje tego gongu, a był ogromny i tworzył przepiękną przestrzeń. Jak się później dowiedzieliśmy gong ten został wykonany w niemieckiej ekoosadzie Sieben Linden, o której także pisaliśmy tutaj. Po tym wspaniałym koncercie, była już trzecia w nocy, więc ruszyliśmy do domku Kasi. Tam każdy znalazł dla siebie miejsce do spania, trwały rozmowy do poduchy i nastała pora gdzie każdy padł, jak przecinek 😛

Następnego dnia wstaliśmy, zjedliśmy śniadanie i ruszyliśmy na kolejną prezentację. Wtedy również była lekka obsuwka, ale daliśmy radę. Kolej na Nas, sala pełna, niektórzy dochodzili a inni wychodzili.  Z tego co zauważyłam właśnie dotarł catering wegetariański, więc tez duża rotacja była bo każdy chciał się załapać. Piotr nastawił kamerę, dostaliśmy mikrofony i ruszyliśmy śladami prezentacji.KWA_1Na prezentacji przedstawiliśmy się najpierw, gdzie każdy z nas powiedział parę słów o sobie. Patrycja zaprezentowała także ekipę ludzi, która także jest z nami jak i Sebastiana Sergiela ze Studia Architektonicznego Sergiel. KWA_3Następnie przedstawiliśmy to co nas łączy, co jest dla nas ważne w budowaniu wspólnego miejsca. Przestawiliśmy model cohousingowy, czym on jest oraz nasze doświadczenia z tym związane. Dalej zaprezentowaliśmy dlaczego wybieramy okrągłe kształty, jakie są współczesne rozwiązania technologiczne budowy domów kopuł, jakie są ich zalety od strony wpływu kształtu na człowieka oraz zalety od strony technicznej. KWA_4Następnie przedstawiłam realia budowy pojedynczego domu-kopuły w polskich warunkach – czyli droga przez mękę 🙂 KWA_5Dalej Patrycja z Romkiem zaprezentowali nasze idee i cele Okrągłego Miasteczka po czym opisaliśmy Fundację Moorea, która będzie realizować cele Okrągłego Miasteczka oraz opisałam czym cechuje się Smart City jakim ma być Okrągłe Miasteczko.  KWA_8Następnie Romek przeszedł do omówienia technologii jakie widzimy i chcemy stosować w OM czyli samowystarczalność energetyczną, żywieniową oraz wodną, jak i COHOTO jako narzędzie do zarządzania działaniami wewnątrz miasteczka. KWA_7Następnie zaprezentowaliśmy wizualizację 3D wstępnego projektu, centralnej części miasteczka, którą wspólnymi siłami przygotowali Sebastian Sergiel oraz Piotrek. KWA_6Na koniec zaprezentowałam jakich ludzi widzimy w “okrągłej” społeczności, Patrycja przedstawiła w jakim miejscu widzimy miasteczko a Romek zakończył propozycjami w jaki sposób można Nas wspomóc 🙂
Na sam koniec puściliśmy jeszcze dziesięciominutowy film jaki wcześniej nagrała Patrycja z Klaudyną i pozostałą ekipą mieszkającą obecnie w Niemczech.KWA_2Po prezentacji dostaliśmy huczne brawa. Szybko zeszliśmy ze sceny
i nagle pojawili się ludzie z pytaniami. Ponieważ za parę minut miała być kolejna prezentacja, to wyszliśmy z sali z naszymi uczestnikami i tam prowadziliśmy dogłębne konwersacje. Tak się wszyscy zagadaliśmy że nim się spostrzegliśmy, to cała impreza się już skończyła. Nawet nie zauważyliśmy ludzi, prelegentów, rzeczywiście nagle było słychać tylko Nas 😀 Ekipa sprzątająca ogarniała cały kompleks i zostaliśmy tylko my w grupce osób, która wymieniała się pomysłami. Co chwile pojawiali się nowi ludzie, nowe tematy i pytania. Bardzo cieszymy się, że udało nam się pojawić i zaprezentować projekt Okrągłego Miasteczka. Odpowiedź wszechświata była  zaskakująca, zyskaliśmy dużo wspaniałych kontaktów do ludzi, którzy chcą nam w tym pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.