Warsztaty słomowania domu w Ekoosadzie Bardo

wpis w: Wydarzenia | 0

Wiosna zapukała do naszych drzwi, a wraz z nią ładunek pozytywnej energii kumulowanej przez całą zimę, która tylko czeka, aby dać jej ujście we wspólnym procesie tworzenia!

Niezależnie od tego czy jesteś miłośnikiem naturalnego budownictwa, studentem architektury, chcesz wybudować swój dom w technologii strawbale, masz zajawkę na samowystarczalność, czy po prostu poszukujesz alternatywnego sposobu na życie – przyjedź do Kotliny Kłodzkiej i bądź częścią pięknej inicjatywy wspólnego budowania naturalnego domu. Weź udział w wiosennych

Warsztatach słomowania domu w Ekoosadzie Bardo”!

Podczas tygodniowego pobytu doświadczeni instruktorzy od lat związani z naturalnym budownictwem nauczą Cię wszystkiego o sposobach kompresji słomy, strzyżeniu kostek i przygotowaniu ścian pod tynki gliniane. Będzie dużo wiedzy, wspólnego działania i mnóstwo, mnóstwo zabawy – wiemy z doświadczenia!

W programie m.in.:

– Sześciodniowy kurs słomowania, prowadzony przez doświadczonych budowniczych (Daniel Pacek, Artur Łoskot).
– 3 wegetariańskie posiłki dziennie stworzone z lokalnych, ekologicznych produktów.
– Codzienna rozgrzewka, która zapobiegnie kontuzjom podczas dzielnej pracy na budowie.
– Wieczorne filmy + wykłady na temat Naturalnego Budownictwa i Permakultury.
– Dla chętnych żonglerka i chodzenie po linie! (świetnie synchronizujące półkule mózgowe!).
– Wspólne, cowieczorne biesiadowanie przy ognisku.
– Pole namiotowe w Ekoosadzie Bardo, prysznic polowy i sławojka.

Kim są PROWADZĄCY?

DANIEL PACEK

Daniel-Pacek-OSBNZ wykształcenia pedagog (pracę magisterską pisał o edukacji nieformalnej odbywającej się na terenach wiosek ekologicznych), ale też instruktor jogi i masażysta.

Natomiast z pasji, to naturalny budowniczy, który od 2014 uczestniczył przy wielu imponujących realizacjach na terenie całej Polski. Członek OSBN – Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego i współzałożyciel grupy naturalnych budowniczych Diggers and Dreamers
Prowadził, oraz współprowadził warsztaty przy takich wydarzeniach jak: Build & Play, Budujemy dom, czy WyTańCzMy Dom (http://bit.ly/1S5gvIQ).

Ponadto od trzech lat, wraz z ojcem, prowadzi gospodarstwo permakulturowe “Pacówka” położone niedaleko Wadowic. Nastawione na praktyczne wdrażanie permakulturowych rozwiązań, w których wyszkolił się podczas rocznego pobytu w klasztorze buddyjskim niedaleko Edynburga. To właśnie tam złapał permakulturowego i naturalno-budowniczego bakcyla.

ARTUR ŁOSKOT

Artur-Loskot-OSBNZ wykształcenia psycholog i filozof, w przedpermakulturowym życiu głównie trener i coach. W 2011 roku porwany przez wir naturalnego budownictwa podczas nieopatrznej podróży autostopowej i wolontariatu na ekologicznych farmach Hiszpanii i Francji, gdzie zdobywał doświadczenie przez ponad pół roku. Od 2013 buduje budynki naturalne w technologii strawbale. Obecnie certyfikowany projektant permakultury (2015) po szkoleniu w Permaculture Research Institute of Australia Geoff’a Lawton’a, gdzie również ukończył szkolenie z zakresu projektowania prac ziemnych związanych z zarządzaniem wodą na farmach.

Jest założycielem i prezesem Śląska Fundacja Permakultury, która bierze sobie za cel projektowanie i promowanie rozwiązań permakulturowych dla możliwie szerokiego grona odbiorców.

oraz GOSPODARZ:

PAWEŁ KOBIELUS

Ogrodnik ekologiczny z trzydziestoletnim doświadczeniem. Twórca gospodarstwa „Brzozowy Gaj” Propaguje zdrowy stylu życia prowadząc warsztaty edukacyjne. Inicjator i główny współtwórca projektu Ekoosada Bardo. Właściciel pierwszego budynku budowanego w technologii słomo-gliny w Ekoosadzie Bardo.
Kontakt tel. Paweł Kobielus: 0048 502523692

MIEJSCE:

Ekoosada Bardo, czyli malowniczy teren we wsi Opolnica w Kotlinie Kłodzkiej. Jest to projekt tworzenia struktury społecznej złożonej z kilkunastu autonomicznych siedlisk na obszarze 13 ha. Głównym przesłaniem jest dobrosąsiedztwo, samowystarczalność, życie w poszanowaniu i rozumieniu przyrody, propagowanie zdrowego stylu życia oraz budownictwa naturalnego.

DOJAZD:

Gmina Bardo, Opolnica 33 http://bit.ly/ekoosada_bardo

TERMINY:

proponujemy Wam 3 terminy warsztatów:
I / 15 maja – 22 maja
II / 22 maja – 29 maja
III / 29 maja – 5 czerwca


ZAKWATEROWANIE/WYŻYWIENIE:

– “Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” – czyli własny namiot
– Ekstremalna czystość – prysznic polowy!
– Sławojka
– Wyżywienie wegetariańskie, z produktów ekologicznych i lokalnych. Gotowane w naszym kultowym kociołku.

KOSZT WARSZTATÓW:
Cena: 350 zł

ZGŁOSZENIA:
http://bit.ly/warsztaty_bardo

KONTAKT:
Paweł Kobielus:  502 523 692

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.