Jesteśmy tu dla Ciebie, aby dzielić się naszą fascynującą przygodą związaną z powstawaniem autonomicznego siedliska. Będziemy informować o aktualnych wydarzeniach, przekazywać uwagi związane z powstawaniem osady, a także znajdziemy trochę miejsca na wspólne refleksje. Jesteśmy otwarci na Ciebie, Twoje przemyślenia i chęć współtworzenia tego miejsca.

Jak się narodziliśmy?

Od długiego czasu zastanawialiśmy się nad tym, jak polepszyć świat. Angażowaliśmy się w wiele inicjatyw oddolnych, działaliśmy społecznie, mieszkaliśmy w cohousingu, praktykowaliśmy “sharing economy” na co dzień. Dalej jednak żyliśmy w mieście, w środowisku mocno oderwanym od natury. W końcu zrodziła się w nas potrzeba stworzenia czegoś zupełnie nowego. W duchu sentencji: „Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie” postanowiliśmy wykonać pierwszy krok i wprowadziliśmy się na wieś.

Nasz kierunek to zdrowe relacje międzyludzkie, szacunek dla przyrody oraz samowystarczalność energetyczna i ekonomiczna. Jesteśmy także zwolennikami nowych technologii, harmonijnie korespondujących z siłami natury.

Jednym z naszych marzeń jest zaplecenie niewidzialnej nitki między wszystkimi ludźmi, ukierunkowanymi na podobny cel. Początkową materializacją tej myśli jest narzędzie internetowe: COHOTO, które stworzyliśmy razem. Dzięki niemu słowo “samowystarczalność” będzie można stosować analogicznie z terminem “wszechdostępność”.

Tacy właśnie jesteśmy dla Ciebie! Otwarci na dzielenie się w ramach wzajemnego szacunku i świadomości potęgi współdziałania.