O Nas

Jesteśmy tu dla Ciebie, aby dzielić się naszą fascynującą przygodą związaną z powstawaniem autonomicznego siedliska. Będziemy informować o aktualnych wydarzeniach, przekazywać uwagi związane z powstawaniem osady, a także znajdziemy trochę miejsca na wspólne refleksje. Jesteśmy otwarci na Ciebie, Twoje przemyślenia i chęć współtworzenia tego miejsca.

Jak się narodziliśmy?

Od długiego czasu zastanawialiśmy się nad tym, jak polepszyć świat. Angażowaliśmy się w wiele inicjatyw oddolnych, działaliśmy społecznie, mieszkaliśmy w cohousingu, praktykowaliśmy “sharing economy” na co dzień. Dalej jednak żyliśmy w mieście, w środowisku mocno oderwanym od natury. W końcu zrodziła się w nas potrzeba stworzenia czegoś zupełnie nowego. W duchu sentencji: „Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie” postanowiliśmy wykonać pierwszy krok i wprowadziliśmy się na wieś.

Nasz kierunek to zdrowe relacje międzyludzkie, szacunek dla przyrody oraz samowystarczalność energetyczna i ekonomiczna. Jesteśmy także zwolennikami nowych technologii, harmonijnie korespondujących z siłami natury.

Jednym z naszych marzeń jest zaplecenie niewidzialnej nitki między wszystkimi ludźmi, ukierunkowanymi na podobny cel. Początkową materializacją tej myśli jest narzędzie internetowe: COHOTO, które stworzyliśmy razem. Dzięki niemu słowo „samowystarczalność” będzie można stosować analogicznie z terminem „wszechdostępność”.

Tacy właśnie jesteśmy dla Ciebie! Otwarci na dzielenie się w ramach wzajemnego szacunku i świadomości potęgi współdziałania.

Bardo

3 thoughts on “O Nas”

  1. Witam,
    z ogromną przyjemnością przeczytałem umieszczone na tej stronie treści. Idee o których piszecie noszę w sobie już ponad 20 lat. Teraz nadszedł czas ich realizacji. Szczególnie bliskie jest to co napisaliście o Sobie. Myślę że załapaliśmy się na tą samą ideologię :). Chętnie Was poznam jeśli oczywiście macie na to chęć. Zapraszam do Siebie do Warszawy ale też chętnie Was odwiedzę. Pozdrawiam

  2. Ok. Ale ja nie marze owarszawie marzenia moje to wies pszy lesie i wodzie ale zeby rozmawiac i cos ciekawego zobaczyc move do warszawy dojechac ale po wakacjach nie teras nie teras ja jeszcze pracuje .pozdrawiam caly zespul z powarzaniem Hali a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *