Kamila i Piotr

 

razem2

Kamila – jestem z wykształcenia ekonomistką ale z pasji kucharką intuicyjnego gotowania. Od nowa poznaje uroki życia i ciesze się jej owocami. Jestem zaprawioną grzybiarką, cierpliwą wędkarką, wytrwałą piechurką górską oraz początkującą kajakarką. Uwielbiam podróże i poznawać nowych ludzi z którymi łączą Nas wspólne ekoosadowe idee. Mam własny ogródek i poznaje na nowo świat dzikich zwierząt, który jest bardzo nieobliczalny. Lubię wyciskać świeże soki, tworzyć nieziemskie bukiety sałatek, dlatego promuję kuchnię wegetariańską/wegańską.  Dużo czytam i edukuje się na temat zdrowia, aby poznać samą siebie z punktu fizycznego i wiedzieć jak sobie poradzić w różnych sytuacjach. Moim marzeniem jest stworzyć prawdziwe i  zdrowe miejsce na Ziemi dla przyszłych pokoleń, w tym celu poświęcam na to mnóstwo czasu i energii z nadzieją że co raz więcej ludzi będzie chciało mi w tym towarzyszyć.

Piotr – z zawodu i zamiłowania jestem fotografem, którego fascynuje  piękno ludzi i przyrody, uwielbiam odkrywać, podróżować i poznawać ciekawych ludzi.  Lubię pomagać innym, moja dewiza życiowa „im więcej dajesz, tym więcej dostajesz”. W 2007 roku wziołem własne zdrowie w swoje ręce i zacząłem od wody. Od tego momentu zmieniło się moje życie. Zgłębiam naturalne metody samoleczenia, polepszania jakości życia i do dzisiaj zarażam tym innych. Współpracuje z ekologicznymi rolnikami, promując biologizację środowiska i pomaga w dystrybucji naturalnej żywności. Zachęcam ludzi do bliskiej współpracy poprzez tworzenie kooperatyw spożywczych, lokalnych społeczności i nowoczesnych wspólnot mieszkaniowych typu cohousing, coliving, w której sam mieszkałem przez rok, a obecnie przeniosłem się poza miasto, gdzie chcę stworzyć ekoosadę. Jestem pomysłodawcą i projektantem portalu z narzędziami dla wspólnot COHOTO.net. Wspieram różne ruchy społeczne m.in. The Zeitgeist Movement, Cohabitat. Jestem wielbicielem wegetariańskiej kuchni i żywego, terapeutycznego jedzenia oraz zwolennikiem życia powoli (slow life) i ekonomii współdzielenia.

2 thoughts on “Kamila i Piotr”

  1. Ja też interesuje się zdrowym jedzeniem i żywym, nie gotuje jem na surowo…smacznie …pije zdrowa wodę pozdrawiam.

  2. Piotr: na jakiej bazie intelektualnej oceny wspierasz ruch Zeitgeist ? Przeczytałem o ich koncepcjach (na wikipedii pl) i są tam wyłącznie kompletne bzdury. Na przykład wizja gospodarki surowcowej bez pieniądza, jakieś „naukowe” zarządzanie gospodarką (był już kiedyś „naukowy socjalizm” – najgłupszy ustrój, jaki kiedykolwiek gościł na Ziemi). Negacja zysku jako czynnika w gospodarce oznacza wyłącznie jedno: że gospodarka zostanie pozbawiona MIARY, którą mierzy się sposób wykorzystania zasobów. Efektem będzie oczywiście coraz mniejsza efektywność zasobów i katastrofa gospodarcza. To prosta matematyka.

    Jak więc godzisz w swoim umyśle dwie sprzeczności: dążenie do dobra z czynieniem zła?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *